» 
»
 

Diyarbakır Valiliğinden 14 mahallede sokağa çıkma yasağı açıklaması

Diyarbakır Valiliği, bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilecek operasyonlar nedeni ile 14 mahallede sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini açıkladı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Hazro, Lice ve Kocaköy İlçesi mülki sınırları içerisinde yer alan dağlık ve ormanlık alanda faaliyette olan ve içlerinde üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü üyeleri ve iş birlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bulunan barınak, sığınak, depo alanları ve uçaksavar mevziilerini kullanılmayacak hale getirmek amacıyla bölgede operasyonların düzenleneceği belirtildi. Açıklamalarda operasyonların icra edileceği bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla belirtilen bölgelerde 17 Ekim 2016 saat 05.00'dan geçerli olmak üzere ikinci duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgeler Lice'ye bağlı Çağdak köyü, Uçarı Köyü, Yolçatı Köyü, Kayacık Köyü,Çavundur Köyü, Ortaç Köyü, Dolunay Köyü, Kabakaya Köyü, Bağlan Köyü, Yalaza Köyü. Hazro İlçesine bağlı olan, Çitlibahçe Köyü, Sarıerik Köyü. Kocaköy İlçesine bağlı, Noyunlu Köyü, Gözebaşı Köyü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *