» 
»
 

Diyarbakır'da 11 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'ın Hazro, Lice ve Kocaköy ilçelerine bağlı 11 köyde, bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilecek operasyon dolayısı ile sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenecek operasyonlar neticesinde, Diyarbakır'ın Hazro, Lice ve Kocaköy ilçelerine bağlı olan 11 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, Hazro, Lice ve Kocaköy ilçeleri kırsalında faaliyette olan ve içlerinde terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı değerlendirilen bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler ve iş birlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi amacı ile operasyon düzenlenecek. Teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen barınak, sığınak, depo alanları, uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerin ele geçirilmesi amacı ile operasyon düzenleneceği belirtildi.

Operasyonun düzenleneceği bölgelerdeki vatandaşların herhangi bir zarar görmemesi amacı ile İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince Hazro'ta bağlı Sarıerik, Çitlibahçe, Ormankaya, Lice'ye bağlı Ortaç, Kayacık, Bağlan, Yalaza, dolunay, Çavundur ve Kabakaya ile Kocaköy'e bağlı Boyunlu köylerinde saat 05.00'ten itibaren geçerli olmak üzere sokağa çıkmanın yasaklandığı ifade edildi. Bu uygulamanın can ve mal güvenliği açısından önem taşıdığı da aktarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *