Diyarbakır'da 25 asker yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Diyarbakır'da akşam saatlerinde yemeklerini yiyen askerler bir müddet sonra rahatsızlanmaya başlayınca ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Diyarbakır'da, akşam saatlerinde yaşanan olayda, 7'inci Kolordu Komutanlığı'na bağlı Bakım Merkez Komutanlığı'nda akşam yemeği yiyen askerler belirli bir süre sonra zehirlenme belirtileri göstermeye başladı. Zehirlenme şüphesiyle 25 askerin ambulanslarla Diyarbakır'daki hastanelere kaldırıldığı ifade edildi.

Şanlıurfa karayolu üzerinde bulunan ve 7'inci Kolordu Komutanlığı'na bağlı olan Pirinçlik 52'inci Bakım Merkez Komutanlığı'nda görev yapan askerlerden 25 tanesinin bu akşam iftar yemeğini yedikten sonra rahatsızlanmaya başlaması sonucu ambulanslarla Diyarbakır'daki hastanelere gönderildiği bildirildi.

Olayın yemekten sonra olması sebebiyle, gıda zehirlenmesi şüphesi bulunan askerlere ilk olarak serum tedavisi uygulanırken, yemeklerden numuneler alınarak inceleme yapılmak üzere gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılabileceği de belirtiliyor.

25 Mayıs 2017 tarihinde de Manisa'nın Kırkağaç ilçesine bağlı 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı’nda akşam yemekten sonra rahatsızlanan 64 asker, gıda zehirlenmesi sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *