» 
»
 

Diyarbakır'da askeri araca bombalı saldırı: 3 şehit, 3 yaralı

Alınan son dakika bilgilerine göre, bölücü terör örgütü üyeleri teröristler, Diyarbakır-Mardin karayolunda askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcıyı infilak etti. Patlamada 3 asker şehit oldu. 3 asker yaralandı.

Diyarbakır-Mardin karayolunda askeri aracın geçişi esnasında bölücü terör örgütü mensupları teröristler önceden yola döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucunda, ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu ve 3 asker ise yaralandı. Alınan son dakika bilgilerine göre, Diyarbakır-Mardin Karayolu'nda Sultan Şehmus ile Gürpınar yolunun Sürgücü mevkiinde patlama meydana geldi. Bölücü terör örgütü üyesi teröristler askeri aracın geçişi sırasında yola önceden döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi ile patlama meydana geldi.

Askeri araç içerisinde bulunan 3 asker şehit oldu. 3 asker ise yaralandı. Bölgeye sevk edilen ambulanslar ile yaralı askerler Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Saldırının ardından Diyarbakır-Mardin karayolu ulaşıma kapatıldı. Saldırıyı gerçekleştiren ve kaçan teröristlerin bir an önce yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

Bölücü terör örgütünün bugün sabah saatlerinden bu yana düzenlemiş olduğu ard arda hain saldırılar Hakkari, Van, Adıyaman ve Diyarbakır'a gerçekleştirildi. Hakkari'de askeri aracın geçişi sırasında teröristler tarafından önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi ile 4 asker yaralandı. Van'da askeri aracın geçişi esnasında teröristlerin yola döşedikleri patlayıcıyı infilak etmesi üzerine 2'si ağır 8 asker yaralandı. Adıyaman'da teröristlebir grup terörist ile güvenlik güçleri arasıdna çatışma çıktı. Çatışmada 1 asker yaralandı. Diyarbakır'da ise bugün sabah saatlerinde Bayır Jandarma Karakolu'na teröristler tarafından taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *