» 
»
 

Diyarbakır'da çatışma: 1 asker şehit, 2 asker yaralı

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesi kırsalında bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda yaralı askerlerden biri şehit oldu.

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesi kırsalında bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda yaralanan askerlerden biri şehit oldu. Valilikten konu ile ilişkin yapılan açıklamada, Kocaköy ilçesi Boyunlu Köyü bölgesindeki operasyonun sonrasında Kocaköy İlçe Jandarma Binbaşı Harun Yılmaz ve Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar'ın bulunduğu aracın, Boyunlu köyünden Gözebaşı Köyü'ne gittiği esnada Gözbaşı Köyü mevkiinde bir araçtan ateş açıldığı belirtildi.

Bölücü terör örgütü üyesi teröristlerin açtığı ateşe güvenlik güçlerinin karşılık vermesi ile çıkan çatışmada, Kocaköy İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Yılmaz ve Jandarma Astsubay Başçavuş Kenan Mercimek'in hafif, Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar'ın ise ağır şekilde yaralandığı belirtildi. Yaralılar Yılmaz ve Çağlar'ın helikopterle Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'ne helikopterle nakledildiği bildirildi.

Jandarma Uzman Çavuş Çağlar'ın hastanede ameliyata alındığı belirtilen açıklamada, yapılan tüm müdahalelere rağmen Çağlar'ın kurtarılamayarak şehit olduğu kaydedildi. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *