» 
»
 

Diyarbakır'da eğitim amaçlı havalanan F-16 uçağı düştü

Diyarbakır'da F-16 uçağı düştü. Düşen F-16 uçağının pilotu ise yapılan açıklamaya göre sağ kurtuldu. Uçağın merkez Sur ilçesi civarında uçuşunu tamamladıktan sonra dönüş yaptığı sırada düştüğü belirtildi.

Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssünden havalanan F-16 uçağı düştü. Eğitim amaçlı havalandığı belirtilen uçağın Çarıklı Yeşildere mevkiinde düştüğü tahmin edilirken, güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamaya göre uçağın Çarıklı Tavşantepe mevkiindeki jandarma bölgesine düştüğü belirtildi. Yapılan açıklamada uçak pilotunun sağ olarak kurtulduğu ve sağlık durumunun iyi olduğu duyuruldu.

Fırlatma koltuğu sayesinde paraşütle atlayarak kurtulduğu belirtilen pilot kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı. Genelkurmay Başkanlığından düşen F-16 uçağı ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, saat 19:30 sıralarında uçağın Dyarbakır Hava Meydanı'na 1,5-2 mil mesafede iken henüz belirlenemeyen bir sebepten düştüğü belirtildi. Kaza nedeninin belirlenmesi için ise inceleme başlatıldığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *