» 
»
 

Diyarbakır'da helikopterle 3 bomba yüklü araç yerle bir edildi

Diyarbakır'ın Lice İlçesinde, saldırı hazırlığında olan bölücü terör örgütünün bomba yüklediği 3 araç, taarruz helikopterleri tarafından ateşe tutularak imha edildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Jandarmanın bölücü terör örgütünün terör saldırılarını önlemek amacı ile yürüttüğü çalışmaların devam ettirildiği belirtilerek olayla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Diyarbakır'ın Lice İlçesi Beğendik Köyü mülki sınırları içerisinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bombalı araç saldırısı eylemlerinde kullanılmak üzere patlayıcı yüklendiği yönünde güvenlik güçlerine gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucunda 11-12 Ekim 2016 tarihlerinde 3 araç, taarruz helikopter kolları tarafından havadan ateş edilmek suretiyle yerinde tahrip edildiği belirtildi.

Bomba yüklü araçlarla yapılan atışlar ile söz konusu araçlar ile araçların bulundukları mevkii civarındaki bölgelerde kuvvetli patlamaların meydana geldiği bildirildi. Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili sorulturmaların başlatıldığı ve bomba yüklü araçlara ilk kez taarruz helikopterleri tarafından müdahale edildiği de ifade edildi. Öte yandan Diyarbakır il genelinde faaliyette olan teröristlerin faaliyetlerinin tespit edilmesi, yakalanması, etkisiz hale getirilmesi ile silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı maddelerin ele geçirilmesi maksadıyla çalışmalara devam ettiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *