» 
»
 

Diyarbakır'da kaçak elektrik kullanan 10 fabrikaya operasyon düzenlendi

Diyarbakır'da aylık ortalama 1,3 milyon liralık kaçak elektrik kullanan ve kaçak elektrik kullandıkları mahkemece tescillenen 10 fabrikaya operasyon düzenlendi.

Dicle Elektik Dağıtım'ın kaçak elektrik kullanımını önlemek amacı ile gerçekleştirdiği çalışmalar meyve vermeye başladı. Diyarbakır'da aylık ortalama 1,3 milyon liralık kaçak elektrik kullanan ve kaçak elektrik kullandıkları mahkeme taradından belirlenmiş 10 fabrikaya operasyon düzenlendi. Dicle Elektik Dağıtım ekipleri, bölgede uzunca bir süredir kaçak elektrik kullanıldığını belirlenen tekstilden plastik sektörüne kadar pek çok alanda üretim yapan 10 fabrikanın bulunduğu alana geçtiğimiz haftasonu müdahale edildi.

Daha öncesinde de çok kez müdahalede bulunulmak istenmiş, ancak ekipler bir şekilde engellenmişti. Bu kez ise çok sayıda polis eşliğinde fabrikaların olduğu bölgeye gidildi. Şanlıurfa kara yolu üzerinde bulunan kompekse 2 vinç, 35 personel, 2 kaldıraç, 4 kazıcı, 1 tır, 8 binek araç ve 1 kamyonet ile giden ekiplere 50 polis memuru, 3 TOMA, bir zırhlı araç ve ekip araçları da destek verdi.

Bu sefer bir engelleme girişimi ile karşılaşmayan ekipler, kaçak kullanımı önlemek adına kaçak elektirik kullandığı tescillenen 10 fabrikanın, elektrik sayaçlarını ve trafolarını aldı. Öncesinde yapılan değerlendirmeler sonucunda ayda 3 milyon kWH'den fazla elektrik kullanıldığı belirlenen 10 fabrikanın, enerjisinin % 95'inin kayıt dışında tüketildiği tespit edilmişti. Ayda 1,3 milyon liralık elektrik giderleri oldukları ancak sadece 100 bin TL ödedikleri saptanmıştı.

Dicle Elektrik Dağıtım yetkilileri, haksız şekilde kullanılan kaçak elektriğin bu ülkede yaşayan herkes tarafından ödendiğini vurgulayarak, kaçak elektrim kullanımına asla müsaade etmeyeceklerini, bunun için de küçük veya büyük iş yeri ayırt etmeksizin kaçak elektrik kullananlara müdahale edildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *