» 
»
 

Diyarbakır'da kaçak sigara tacirlerine operasyon düzenlendi

Diyarbakır'da kaçak sigara ticareti yapan şebekeye 6 ayrı operasyon düzenlendi. Operasyonda piyasadaki değeri 2 milyon 176 bin TL civarında olan 310 bin 810 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 6 ayrı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda piyasadaki değeri yaklaşık 2 milyon 176 bin TL olan 310 bin 860 paket kaçak sigara ele geçirildi. 14-19 tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda ilgili olarak yakalanan 6 şahıstan 5'i emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 1'i ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca, kaçak sigara taşımacılığında kullanıldığı belirlenen 4 araca el konuldu.

Diyarbakır Valiliğinden gelen açıklamalara göre, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 14.08.2016 ile 19.08.2016 tarihleri arasında 6 ayrı operasyon düzenlendiği, operasyonlarda piyasadaki değeri 2.176.020 TL olan 310 bin 860 paket kaçak sigaranın ele geçirildiği bildirildi.

Ekipler tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 6 şüphelinin yakalandığı, şüphelilerden 5'inin Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı, 1 kişinin ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine gönderildiği belirtildi. Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması açısından, haksız kazanç sağlayan suç şebekelerine karşı çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *