» 
»
 

Diyarbakır'da PKK'dan zırhlı araca hain tuzak: 1 asker yaralı

Diyarbakır Kocaköy'de PKK terör örgütü üyeleri tarafından yol üzerine tuzaklanmış olan el yapımı bambanın zırhlı aracın geçişi sırasında patlatılması ile 1 asker yaralandı.

Diyarbakır Kocaköy'de Kokulupınar mahallesinde sabah saat 09:00 sıralarında PKK terör örgütlerinin zırhlı aracın o yol üzerinden geçişi sırasında yol üzerine düzenlemiş oldukları el yapımı patlayıcının uzaktan patlatılmasından sonra zırhlı araç içerisindeki askerlerden 1 asker ağır yaralandı. Olay yerine acil sağlık ekiplerinin gelmesinin ardından Diyarbakır Askeri Devlet Hastane'sine kaldırılan yaralı asker tedaviye alındı.

Kocaköy'deki Kokulupınar mahallesinde meydana gelen patlamanın şiddeti ise PKK terör örgütü tarafından düzenlenen patlayıcının patlatılmasının ardından oluşan manzaradan belli oluyordu. Patlamanın ardından yol üzerinde yaklaşık 2 metre derinliğinde çukur oluşurken patlamanın şiddetiyle de zırhlı araç yan devrilmişti. 

Yaralı olan askerin durumu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat patlama sonrasında bölgeye çok sayıda zırhlı araçlar ile çok sayıda güvenlik güçleri ve askerler büyük bir operasyon için geri sayımı başlatmış oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *