» 
»
 

Diyarbakır'da polis zırhlısına roketatarlı saldırı düzenlendi

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında, polis aracına PKK'lı teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesi kırsalında teröristler tarafından polis zırhlı aracına roketatarlı saldırı düzenlendi.  Herhangi bir ölüm yada yaralı haberinin gelmediği belirtilen saldırıda, roketin isabet ettiği polis zırhlı aracında hasar oluştuğu söylenirken, olayın yaşandığı Dicle ilçesi ve kırsalında geniş kapsamlı operasyon başlatıldığı açıklandı.

Yaşanan terör saldırısının, Diyarbakır’a bağlı Dicle ilçesi’nin Ziyarettepe bölgesinde bulunan özel harekat üs bölgesinde akşam saatlerinde meydana geldiği ifade ediliyor.

Gelen son bilgilere göre, teröristler tarafından burada bulunan özel harekat polislerine, nereden geldiği henüz belirlenemeyen bir mevziiden roketatarlı saldırı düzenlendiği belirtiliyor.

Roketatarlı saldırıda, roket mermisi Ejder tipi zırhlı polis aracına isabet ederken, olayda  polis yada sivil herhangi bir yaralanma durumunun söz konusu olmadığının belirtilmesi yüreklere su serpti. Saldırının ardından bölgede havadan ve karadan geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirilirken kaçan teröristler için arama çalışmalarının da sürdüğü ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *