» 
»
 

Diyarbakır'da sıcak saatler! Eş zamanlı operasyonlar başladı

Diyarbakır'ın Silvan, Lice, Hazro ve Kulp ilçeleri arasında kalan bölgelerdeki 13 köyde sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin hemen ardından, içlerinde terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu teröristlere operasyonlar başlatıldı.

Diyarbakır'dan gelen son dakika haberlerine göre, Diyarbakır'ın Silvan, Lice, Kulp ve Hazro ilçelerindeki mülki sınırlar içerisinde yer alan 13 köyde sokağa çıkma yasağının ilan edilmişti. Bununla birlikte bölgede bölücü terör örgütünün üst düzeydeki yöneticilerinde bulunduğu teör örgütü militanlarına operasyonlar başlatıldı. Diyarbakır Valiliği'nden gelen açıklama geldi. Açıklamada, Diyarbakır'da belirtilen Silvan, Lice, Kulp ve Hazro ilçelerinin sınırları içerisinde yer alan ormanlık ve dağlık alanlarda faaliyette olan ve içlerinde bölücü terör örgütünün sözde üst düzeydeki yöneticilerinin de içlerinde olduğu belirtildi. Değerlendirilmelerin üzerine, bölücü terör örgütü üyelerinin ve onların işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilebilmesi için bölgede operasyonların düzenleneceği bildirildi.

Ayrıca operasyonlarda icra edilen belirtilen bölgelerdeki halkın can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla da sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu. Lice'ye bağlı olan Çıralı, Türeli, Kıyıköy, Dallıca Kutlu köyleri, Silvan'a bağlı olan Dağcılar ve Dolapdere köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kulp İlçesine bağlı olan Kamışlı, Demirli, Bayırköy, Çukurca, Taşköprü, Temren köylerinde sabah 05:00 sıraları itibari ile geçerli olan ve ikinci bir duyuruya kadar herhangi bir şekilde sokağa çıkmanın yasaklandığı belirtildi. Vatandaşların belirtilen söz konusu yasağa uymalarının kendilerinin can ve mal güvenliklerinin açısından önem arz ettiği, yasağın bitmesi ile de ikinci bir açıklama ile köylere duyurulacağı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *