» 
»
 

Diyarbakır'da terör örgütünün finans kaynağına büyük darbe!

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, bölücü terör örgütünün finans kaynağına yönelik gerçekleştirilen operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 18 milyon 945 lira olduğu belirlenen uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Bölücü terör örgütünün finans kaynağına yönelik Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda, piyasa değeri 18 milyon 945 lira olan 1 ton 355 kilo 75 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Konu ile ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca elde edilen istihbari bilgiye göre, Lice ilçesi kırsal alanında bölücü terör örgütünün finans kaynağı olan yasa dışı uyuşturucu maddeleri ele geçirmek maksadı ile Bayrak-60 operasyonunun ardından 24 Eylül 2017 Pazar günü yeni bir operasyonel faaliyetin tamamlandığı belirtildi.

Narko-terörizm operasyonu kapsamında, Lice'nin Kabakaya köyü sınırları içerisinde tarlaya gömülü vaziyette 30 jelikan bidonun içinde 1 ton 171 gram toz, 184 kilogram kubar olmak üzere piyasa değeri 18 milyon 945 bin lira olan toplam 1 ton 355 kilo 75 gram esrar maddesinin ele geçirildiği aktarıldı.

Ele geçirilen uyuşturucu maddesinin Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile muhafaza altına alındığı ve konuyla ilişkin adli soruşturmanın başlatıldığı, bölgedeki vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla ve bölücü terör örgütünün finans kaynaklarının yok edilmesi maksadıyla, teröristle ve narko-terörizmle mücadeleye yönelik operasyonların azim ve kararlılıkla devam edildiği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *