» 
»
 

Diyarbakır'da terör saldırısının önüne geçildi

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamalara göre, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde terör örgütü üyesi teröristlerin hain saldırı için kazdıkları 4 metre uzunluğunda, 1 metre uzunluğundaki tünel tespit edilerek, terör saldırısının engellendiği belirtildi.

Diyarbakır Valiliği'nden gelen açıklamada, Diyarbakır kent sınırları içinde faaliyette olan bölücü terör örgütünün son dönemlerde yapmış oldukları terör eylemleri neticesinde vatandaşların ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmalarını olumsuz olarak etkilendiği ifade edildi. Bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin engellenmesi amacı ile her türlü tedbirin İl Jandarma Komutanlığı tarafından alındığı vurgulanan açıklamada, tedbirler kapsamında istihbari çalışmaların yaıldığı sırada 4 metre uzunluğunda ve 1 metre yüksekliğinde tünelin kazıldığı tespit edildi.

Çınar İlçesinin Diyarbakır-Batman karayolu Yuvacık mevkiinde, istihbari çalışmalar ile Mayın/EYP aramaları sırasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından EYP yerleştirmek için kazdıkları 4 metre uzunluğunda ve 1 metre yüksekliğindeki tünel tespit edildi. Yapılan operasyonda bölücü terör örgütü üyelerinin EYP'li saldırı hazırlıklarının engellendiği, vatandaşların huzur ve gücenliğinin sağlanması için çalışmaların azimle devam ettirildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *