» 
»
 

Diyarbakır'daki bir evde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Diyarbakır'da bomba arama köpeği ile mayın arama köpeği ile yapılan aramalarda bir evde çok sayıda silah ve mühimmat ile ahır duvarı içerisinde para, altın ele geçirildi.

Diyarbakır'da jandarma ekipleri tarafından bir evde yapılan aramada çok sayıda silah ve silahlara ait mühimmat ele geçirildi. Öte yandan yapılan aramalarda ahırın içerisine saklanmış para ve altın da ele geçirildi. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Dicle İlçesi Kaygısız köyünde ikamet etmekte olan bir şahsın silah kaçakçılığı yaptığına ilişkin elde edilen duyuma istinaden şüpheliye ait ev ve eklentilerinde alınan arama kararına istinaden arama yapıldığı belirtildi.

Arama faaliyetlerinde Jandarma Komando Timleri, Dicle İlçe Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğü ekipleri ile bomba arama köpeği Alaz ve mayın arama köpeği Ekip'in de katıldığı operasyon, Kaygısız köyünde ikamet etmektace olan şüpheli şahısa yönelik düzenlendi.

Şüpheli şahsa ait ev ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde, 4 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 8 kaleşnikof tüfeğe ait şarjör, 313 kaleşnikof piyade tüfeği mühimmatı, 5 tabanca, 12 adet tabanca şarjörü, 4 bin 638 adet tabanca mermisi (9 mm), 926 adet tabanca mermisi (7,65 mm) ele geçirildi.

Evin alt katında bulunan ahırın taş duvarı içerisinde ise gizlenmiş halde suçtan elde edildiği değerlendirilen 68 bin 200 TL ile 10 adet altın bilezik ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *