» 
»
 

Diyarbakır'daki operasyon başarıyla tamamlandı

Diyarbakır Lice ve Hani ilçelerinde yürütülen terör örgütü PKK'ya yönelik Bayrak-44 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Zinnur Ezim Operasyonu başarıyla tamamlandı.

Diyarbakır'ın Lice ve Hani İlçesi'nde terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan "Bayrak-44 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Zinnur Ezim Operasyonu" başarıyla tamamlandı. Diyarbakır Valiliği operasyonlarla ilgili açıkala yapta. Lice'nin kuzeybatısı ile Hani'nin kuzeydoğusu bölgelerinde başlayan Bayrak-44 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Zinnur Ezim Operasyonu 29 Mart 2017 günü başarıyla tamamlandı. Yapılan operasyonlarda birçok silah ve mühimmat ele geçirilirken özellikle kalaşnikof piyate tüfeği, şarjör, 63 fişek, 3 adet savunma el bombası, 4 av tüfeği ve 9 örgütsel dökünanın ele geçirildiği ile ilgili çok önemli bilgiler paylaşıldı. Mühimmat içerisinde 12 kilogramlık 2 mutfak tüpü içerisine hazırlanmış 100 kilo amonyum nitratında olduğu belirtilmiştir. Operasyon bölgesinde çok sayıda köy ve mezralardaki evlerde de çeşitli aramalar gerçekleştirilmiş ve bu aramalarda yine bazı belgelere rastlanmıştır. 

İSTİHBARAT DEĞERLENDİRİLDİ

Lice'ye bağlı Şenlik Köyü Akçapınar mezrasında ise bir istihbaratı değerlendiren güvenlik güçleri ikiz plaka kullanılan aracın terör eylemlerinde kullınalacağı yönünde de bilgi elde edilmiştir. Konuyla ilgili çift araç yöntemi plakaların ele geçirilmesi sonucu operasyon başarıyla tamamlanmıştır. Lice'nin Ecemiş köyünde ise yine PKK'ya yönelik operasyonlarda PKK propagandasından bir kişi ele geçirilmiştir. Elazığı Emniyet Müdürlüğü binasına 18 Ağustos 2016 yılında düzenlenen operasyonda patlayıcı yüklü bir araç 3 polisin şehit edilmesine neden olmuştur. 217 emniyet görevlisi ve vatandaşın yaralanma olayıyla ilgili de zanlıları evinde kaklayan bir kişi 28 Mart'ta gözaltına alındı. Terör kapsamında ise 812 kilo kubar ile 27 kilo toz ve 839 kilogram esrar ele geçirildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *