» 
»
 

Diyet yapmama rağmen neden kilo veremiyorum? İşte cevapları…

Diyet yapmama rağmen bir türlü kilo veremiyorum” ya da “Yediklerime dikkat etmeme rağmen tartıda bir türlü düşük çıkmıyorum” ben nedenle kilo veremiyorum diyorsanız haberimizi mutlaka okuyun…

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürmek, güzel görünme kaygısı gibi çeşitli sebeplerle başlanılan diyetler çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanıyor. İşte diyet yapmanıza rağmen kilo vermeyi engelleyen nedenler…

Öncelikle kilo almayı tetikleyen ve fazlasını yağ hücresi olarak saklanan şeker diyet yapanlar için asla alınmaması gereken gıda maddelerinin başında geliyor. Bu nedenle her geçen gün aldığınız şeker miktarını azaltmaya çalışın.

Diyetlerin olmazsa olmazı egzersizi hayatınızda rutin haline getirmelisiniz. Bunun için merdiven çıkmak, aracınızı gideceğiniz yerden uzağa park etmekle başlayabilirsiniz. Bir dikkat edilmesi gereken husus ise besinleri iyi çiğnemektir. İyi sindirilmeyen besinler, iştahı kontrol eden hormonların düzgün çalışmasını engeller. Uzun süre çiğnemek için gayret edin ve yemeğinizi en son siz bitirmeyi hedefleyin.

Ara öğün olarak nitelendirilen besinleri dikkatli seçin ve gün içerisinde tüketmeye çalışın. Ceviz, badem ve fındık gibi besinleri ara öğünlerde az miktarda tüketerek hem diyetinizi koruyabilir hem de vücudunuz için gerekli olan besin öğelerini alabilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *