» 
»
 

Doğa mucizesi Jackfruit meyvesinin yararları nelerdir?

Dünyanın en büyük meyvesi olarak tanımlanan son dönemlerde oldukça popüler hale gelen Jackfruit meyvesinin yararları ve içeriği ile ilgili bilgiler haberimizde…

Doğada kendiliğinden yetişen ve insan sağlığı için birçok yararı olduğu bilimsel deneylerle kanıtlanmış olan Jackfruit meyvesinin ilk göze çarpan etkisinin cilt üzerinde olduğunu söylemek mümkün. İçeriğindeki vitamin, mineral, phytonutrientler, karbonhidrat, elektrolitler, lif, yağ ve protein açısından zengin bir kaynak olan Jackfruit, adeta yaşlanma ile mücadele eden doğal bir savaşçı.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli bu özel meyvenin cilt kırışıklıkları, parlayan ve kusursuz bir cilt için mutlaka tüketilmesi gerektiğinin altını çizerek, yaş, menopoz ve düşük beslenme gibi birçok doğal faktörlerle vücudun yaşlanmasına neden olan etkileri de minimuma indirdiğini aktardı.

Kümeli, “Jackfruit tohumu size kusursuz bir cilt sunabilir. Bunun için süt ve bal ile kuru tohumu ıslatınız. Onları ince bir hamur haline getirin ve yüzünüze uygulayın. Kurumaya bırakın ve birkaç dakika içinde kusursuz cildi ortaya çıkarmak için yıkayın.” diyerek öneride bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *