» 
»
 

Doğal öksürük şurubu tarifi Zahide Yetiş'le de Doç. Dr. Oğuz Özyaral'dan

Show TV ekranlarında her gün yayınlanan Zahide Yetiş'le programının konuğu Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral, hastalıklarla ve öksürükle savaşan çocuklar için ev yapımı doğal öksürük şurubu tarifi veriyor. Ayrıntılar haberde...

Hava sıcaklıkları giderek düşüyor. Dışarısı soğuk ve evler sıcak. Sıcak ve soğuk hava değişiminden dolayı, bağışıklık sistemi zayıf olan özellikle çocuklar ve yetişkinler hastalıklara karşı çareyi bitkisel çözüm yollarında buluyorlar. Zahide Yetiş’le programının 16 Kasım bölümü konuğu Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özrayal, evde doğal öksürük şurubu tarifini anlatıyor.

Evde öksürük şurubu yapmak için gerekli olan malzemeler; 1 soğan, 1 diş sarımsak, 1 limonun suyu, 1 bardak su, 3 yemek kaşığı süzme bal, 1 tatlı kaşığı toz tarçın, 1 kabuk tarçın, ½ tatlı kaşığı zencefil. 1 soğanı doğradıktan sonra üzerine 1 limonun suyunu söküyoruz. İçerisine sarımsağı ezerek bırakıyoruz ve 4 yemek kaşığı balı da ekliyoruz.

Tarçını ve zencefili de üzerine ilave ettikten sonra 1 çay kaşığı zencefil ile 1 kabuk tarçını da koyuyoruz. Üzerine kaynayıp soğumuş 1 bardak suyu ekliyoruz. (İsteğe bağlı 1 yemek kaşığı doğal sirke de eklenebilir ve içerisine eklenen balın doğal olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.) Elde ettiğimiz karşımı yice karıştırıp, 20 gün kadar beklettikten sonra tüketime hazır hale getirmiş oluyoruz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *