» 
»
 

Doğalgaz boru hattına terör saldırısı

Siirt'te bulunan doğalgaz ana iletim hattına terör saldırısı düzenlendi. Doğalgaz boru hattına yapılan sabotaj nedeniyle Siirt şehir merkezine ve Kurtalan ilçesine gaz akışı kesildi.

Şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Kurtalan-Gökçebağ beldeleri arasındaki doğalgaz boru hattına terörist unsurlarca saldırı düzenlendi. PKK'lı teröristlerin saldırısı nedeniyle Siirt il merkezi ile Kurtalan ilçesine doğalgaz akışı durduruldu.

SMS yoluyla Siirt-Batman Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SİBADAŞ) tüketicilerine bilgilendirme yaptı. BOTAŞ'ın Siirt ve Kurtalan bölgelerini beslemekte olan ana iletim doğalgaz boru hattına sabotaj yapıldığı belirtilen açıklamada, şehir merkezine doğalgaz akışının kesildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından hasar tespit çalışmalarının yapılacağı da belirtildi.

Konuya ilişkin bir diğer açıklama da Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ın Twitter hesabın üzerinden geldi. Tutulmaz sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Siirt merkeze gelen doğalgaz boru hattına PKK'lı teröristlerce ya da milisler tarafından sabotaj yapıldığı, BOTAŞ ekibinin tamir için yola çıktığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *