» 
 

Doğalgaza 5 milyar liralık dağıtım yatırımı geliyor

Doğalgaz kömürden sonra pek çok şehrin daha temiz bir havaya ve ısınma ihtiyacının daha kolay karşılanmasına yardımcı oldu ancak bazı şehirlerde doğalgaz olmasında rağmen başka iller bu hizmetten tam anlamıyla yararlanamıyor.

Doğalgazın getirilmesi kadar dağıtımının da büyük önem arz ettiği düşüncesinden yola çıkarak dağıtım sektörü müşteri memnuniyetini sağlamak için kolları sıvadı. Önümüzdeki 5 yıl içinde doğalgaz dağıtımına 5 milyar lira yatırım öngörülüyor.

GAZBİR’den yapılan açıklamaya göre yıl sonuna kadar açıklanması beklenen doğalgaz dağıtım yatırımı 2017’den 2022’ye kadarki 5 yıllık süreyi kapsayacak ve tahminlere göre bu miktar 5 milyar lirayı bulacak. Özellikle doğalgaz dağıtım şirketlerinin elektrik dağıtım şirketlerinde yaşanan müşteri memnuniyeti atılımından sonra çalışmalarını hızlandıracağının belirtildiği açıklamada GAZBİR’in de bu bağlamda çok çalışarak mükemmel sonuçlara ulaşmayı hedeflediği bildirildi.

Doğalgazın 2002 yılından bu yana yıllar içerisinde tüm Türkiye'de yaygınlaştırıldığı göz önüne alınırsa aslında büyük bir gelişme denilebilir ancak bazı illerimize baktığımızda hala daha şehir merkezinde dahi her semte doğalgazın götürülmemiş olması vatandaşlar açısından da doğru bulunmuyor. Merkez ilçede bulunan bazı semtlerde doğalgaz olmasına rağmen, biraz daireyi büyüttüğünüzde henüz şehir merkezinde doğalgazın ulaşmadığı semtler olabildiğini görebiliyorsunuz. Ayrıca doğalgazın kapıya kadar götürüldüğü yerlerde de apartmanların hala kömürle ısınıyor olması büyük bir ektiklik olarak göze çarpıyor.

Herkesin Ar-Ge çalışmaları için hazırlıklarını yaptığına dikkat çekilen açıklamada beş yıl içinde müşterilerine mükemmel hizmet sunmak isteyen gaz dağıtım şirketlerinin gaz olmayan yerlere de bu hizmeti götürmeyi amaçladıkları ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *