» 
»
 

Doğalgazı bulunmayan şehir kalmayacak

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz Türkiye'de doğalgazı bulunmayan 5 İle daha 2018 yılı sonuna kadar doğalgaz getirmeyi planladıklarını açıkladı

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz doğalgaz yakma töreni iç in gittiği Gaziantep Oğuzeli ilçesinde konuştu. Yılmaz doğalgazı bulunmayan 5 ilin yıl sonuna kadar doğalgaza geçmesi için çalışmaları hızlandırdıklarını belirtti. Törene Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet zorlu, AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Canan Candemir Çelik, Oğuzeli İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç , Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz ile Oğuzeli halkı katıldı. Törende konuşan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz yurt içinde doğalgaz bulunmayan şehir kalmaması için yoğun mesai harcadıklarını belirterek 76 ilde, 350 ilçede 13 milyon civarı doğalgaz aboneleri olduğunu söyledi. Şu anda doğalgazı kullanamayan 5 il kaldığını belirten Yılmaz 2018 yılı sonuna kadar doğalgaz kullanmayan ilin kalmayacağını ifade etti. 

DOĞALGAZA 700 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK

Törende konuşan Zorlu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ise enerjiye 10 yılda 7 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek Gaziantep bölgesindeki doğalgaz üzerine yaptıkları çalışmaları titizlikli yürüteceklerini belirtti ve yatırımlarımızı enerji politikalarıya göre yapıyoruz dedi. Yaklaşık 10 yıllık bir süreçte doğalgaza önemli yatırımlarda bulunduklarının altını çizen Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu aynı kararlılıkla yatırımlarımızın devam edeceğini belirtmek isterim dedi. Törende söz alan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise yetişmiş insan gücünün altından ve petrolden daha değerli olduğuna vurgu yaparak, Oğuzeli ilçesinin çok farklı havası ve suyu olduğunu belirterek, Zorlu Holding yönetim kurulu başkanı Ahmet Zorlu'ya teşekkür etti. Törenin sona ermesinin ardından Ahmet Zorlu protokol üyelerine plaket takdim etti ve doğalgaz standına geçerek yaz yakımı yaptı. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *