» 
»
 

Doğan Holding binasına operasyon: 2 kişi gözaltında

Doğan Holding Üsküdar Merkez Binası'na sabah saatlerinde yapılan operasyonda 2 kişi gözaltına alındı. Doğan Şirketler Grubu Holding AŞ KAP'a bir açıklama yaptı ve Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ile eski yönetici Yahya Üzdiyen'in gözaltında alındığını bildirdi.

Sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Doğan Holding Üsküdar merkez binasına gerçekleştirdikleri operasyonda arama yapıldı. Doğan Şirketler Grubu Holding AŞ ise Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada şirketin Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel'in ve eski yönetici Yahya Üzdiyen'in, daha önce de Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapılarak gözaltına alındıklarını bildirdi.

Yapılan arama işlemlerinin sadece adı geçen yöneticilerin şahsi çalışma ofislerinde yapıldığı belirtilen açıklamada şirketin ve bağlı ortakların faaliyetlerini etkileyen bir durumun söz konusu olmadığı, çalışmalarına kesintisiz olarak devam edildiği, konuyla ilgili gelişme olması halinde kamuya bilgilendirme yapılacağı belirtildi.

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muradoğlu, aynı soruşturma çerçevesinde geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. Çıkarıldığı savcılıkça tutuklamaya sevk edilen Muratoğlu tutuklanarak ceza evine gönderilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *