» 
»
 

Dolandırıcıların yeni yöntemi “Avukat” yalanı

Kendilerini avukat olarak tanıtan dolandırıcılar yeni bir yöntemle vatandaşların paralarını çalmaya başladılar.

Baro’ya kayıtlı avukat isimlerini kullanmaya başlayan dolandırıcıların yeni yöntemi herkesi şaşkına çevirdi. Bu yöntemle çok uyanık olduğunu düşünen insanları bile kandırabileceklerini belirten avukat Hanife Tuğba Sağcan, kendi ismini kullanan dolandırıcılarla ilgili kendisine gelen telefonlardan bahsetti.

Telefonla aranarak dolandırıcılar hakkında kendisine bilgi veren vatandaşlar olduğunu söyleyen Sağcan, arayan kişilerin kendi adını vererek tüketici hakları ile ilgili dosya masrafı iadelerini alabileceklerini bunun için de belli bir miktar ödeme yapması gerektiğini söylediklerini ifade etti.

Bu durumla karşılaşan bazı vatandaşların kendisine Baro levhalarından ulaştıklarını ve durumu anlattıklarını söyleyen Sağcan, kendi adıyla aranan kişilerden 250 lira gibi ödemeler talep ettiklerini de paylaştı.

Dolandırıcıları bulup numaralarından aradığını belirten Sağcan, telefon görüşmesinde “Tüketici hakları mı” diye sorduğunu ve “evet” cevabı aldığını ardından da “ kiminle görüşüyorum” diye sorduğunda “Avukat Tuba Sağcan” dediklerini ifade etti. Kendisi de “ ben kimim acaba” diye dolandırıcılara soran Sağcan telefonun yüzüne kapatıldığını belirtti.

Avukat Sağcan, dolandırıcıların tespiti için yasal işlemlerin başlatıldığını ifade ederek haklarında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Vatandaşların bu şekilde mağdur edilmelerinin önü geçmeyi amaçladıklarını belirten Sağcan, herkesin başına böyle bir şeyin gelebileceğini kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *