» 
 

Dolar 3 Mart'ta ne kadar oldu? Küresel piyasalar Yellen'in açıklamalarını bekliyor!

Bugün açıklama yapması beklenen ABD Merkez Bankası Başkanı Yellen, küresel piyasaların seyrini belirleyecek. Dolar ve euro 3 Mart sabahına düne göre yükselişle başladı.

Dün ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinden gelen faiz artırımına ilişkin açıklamaların ardından bugün de küresel piyasalar Fed Başkanı Janet Yellen'in açıklamalarına kilitlendi. Mart ayında faiz artırımı sinyalleri dünkü açıklamalarda gelmişti. Bugün ise Yellen'in yapacağı açıklamalar, Mart ayında faiz artırımı olacak mı olmayacak mı beklentilerinde belirleyici olacak.

Dün yapılan açıklamaların ardından yurt içinde dolarda yükseliş görülmüştü. Bugün ise yurt içinde enflasyon ve yurt dışından gelecek hizmet sektörü verilerinin ardından akşam saatlerinde beklenen Yellen'in açıklamaları küresel piyasalarca takip edilecek. BIST 100 endeksi için eğer 90.000 direnci kırılırsa yeni hedefin 91.000 olacağı belirtiliyor.

Dolar 3 Mart sabahı düne göre yüzde 0.1 artışla saat 10.30 itibariyle 3,73 seviyelerinde başladı. Euro ise bugün 0.20 yükselişle 3,9290 seviyelerinden alıcı buluyor. Aynı dakikalarda sterli 4,5805'ten işlem görüyor. Dolarda analistler 3,70 seviyelerini destek, 3,7565 ve 3,7750 seviyelerini ise direnç olarak izleneceğini belirtiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *