» 
 

Dolar daha da düşer mi? Dolar tepetaklak! 3,50'nin altına indi

Dolar, Türk Lirası karşısında 3,50 seviyesinin altına inerek 3,49'a geriledi. Ard arda yapılan açıklamalar ve Dolar bozdurmaya yönelik başlatılan kampanya süreci Dolar kurunun düşüşünde önemli paya sahip olurken önümüzdeki günlerde Dolar daha da düşer mi? sorusu en çok merak edilen soru olma özelliğini taşımaya devam edecek.

Yurt dışında ve yurt içinde gelişmelerde TL karşısında dolar üst üste rekor kırarken, yeniden 3,50'nin altına geriledi. Günün açılışını 3,53 ile yapan Dolar/TL paritesi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın 2017 Yılında para ve Kur Politikası sunumunun ardından yeniden düşüşe geçti. Çetinkaya'nın açıklamasının ardından dolar 3,49 seviyesine geriledi. Kur, 3,4928 liradan işlem görüyor.

Parite 3,7928 seviyesine kadar kayıplarını artırdı. Şu dakikalarda ise 0.75 kayıp ile 3.4769 seviyesinde negatif seyretmeye başladı. Doların düşüşünü yanı sıra, Euro'da da düşüş meydana geldi. Euro 3,74 seviyesinde yerini korudu. Dolar ve Euro daki düşüşün ise Ekonomi Koordinasyon Kurulu kararının açıklanmasının ardından daha da düşeceği değerlendiriliyor.

Dolar önümüzdeki günlerde daha da düşer mi?

Kamu kurumlarının Dolar bozdurma kampanyalarına destek açıklamaları ve Merkez Bankası başkanının da destekleyici beyanatı ile birlikte kamuoyunda oluşan olumlu hava kurun aşağı gelmesini sağlarken şimdi en çok merak edilen soru cevabını bekliyor. Önümüzdeki günlerde Dolar daha da düşecek mi yoksa tekrar yükseliş trendine mi girecek... 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *