» 
 

Dolar ne kadar oldu? 31 mayıs Çarşamba dolar kuru

Salı günü içerisinde 3,5880'i gören dolar/TL hızlı bir düşüşe girerek, bankalar arası piyasalarda bugün 3,53'ün üzerinde işlem görmeye başladı.

Bugün bankalar arası piyasalarda dolar/TL 3,53'ün üzerinde işlem görüyor. Dolar salı gününü 3,5540'dan tamamlayarak bugünün bir öncüsü olmuştu. Bugünkü kur 3,5338’ gerileyerek 8 Mayıs tarihinden bu güne dek en düşük seviyesini görmüş oldu.Ekonomi piyasaları hali hazırda, hükümette yapılacak olan bir kabine revizyonunun gündemi nasıl etkileyeceği konusunu dikkatle izlemeye devam ediyor..

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yapmış olduğu açıklamalar, kabine revizyonu konusunda, piyasalarda soru işareti bırakırken, AKP'li yetkililer bu konu için yorum yapmak adına henüz erken olduğun ama hükümette bir revizyon olsa dahi çok büyük çapta olmayacağı ve eylem planında farklı planlamalar beklemediklerini belirttiler. Dolar/TL  3,55-3,65 bandında dar bir alanda seyrine devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın Rusya ile yapmış olduğu ziyaret sonrası, ilişkiler konusunda sürdürdüğü incelemelerin siyasi bir çıkmaza girmiş olması ve bu sebeple ABD ekonomisine rahat bir nefes alacağı umulan vergi indirimi beklentileri dolar üzerinde baskı yapmayı sürdürüyor.

Ekonomi uzmanlar dolar kurunda aşağı yönde bir hareketliliğin devamı edebilmesinin kur seviyesinin 3,55’in altında uzun süreçte kalması gerektiğini ifade ediyor.

Euro  3,9580 seviyesinde şu anda işlem görmekte.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *