» 
 

Dolar ve Euro'da son durum! Bugün ne kadar?

Yaklaşık son iki ayın zirvesine çıkan dolar/TL bugüne yükselişle başladı. Sabah erken saatlerde 3,60 liranın üzerine çıkan doların ardından Euro da 4,2296 ile tarihi seviyeleri gördü.

ABD verileri ile ABD'deki yeni gelişmelerin etkisi ile son iki ayın zirvesine çıkan dolar/TL'de güne yükselişle başladı. Sabah erken saatlerde ilk işlemlerde 3,60 liranın üzerine çıktı. Euro ise 4,2296 ile tarihi seviyeleri gördü. Saat 09.30 sıralarında 3,60 lirayı gören dolar, gün ortasında 3,6150 seviyelerinin üzerine çıktı. Aynı dakikalarda Euro ise 4,2296 lira ile tüm zamanların rekor rakamına ulaştı.

Kuzey Irak'taki gelişmelerin oluşturduğu jeopolitik risk ve ABD Merkez Bankası'nın Aralık ayında faiz artışına gideceği beklentilerinin kuvvetlenmesi ile üç haftanın ardından 3.39'dan 3.59 seviyelerine yükseldikten sonra bu seviyenin altında düne kadar sakin bir seyir izledi. Sakin seyri değiştiren dün gece dolardaki değer kazancı oldu.

ABD vergi reformlarına ilişkin ilerleme beklentisi ile küresel piyasalarda dolar, temel para birimleri karşısında son yedi haftanın yeni zirvesini gördü.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *