» 
 

Doları olanlar dikkat! Kur yeniden 3.17 seviyelerinin üzerinde

Geçtiğimiz haftayı yatırımcısını üzen bir düşüşle kapatan dolar, (7 Kasım) günün ilerleyen saatlerinde yeniden rekor seviyelere doğru yükselmeye başladı. Güne 3,14 – 3,15 seviyelerinde başlayan dolar kuru 3,17 seviyesini gördü…

Geçtiğimiz haftaya rekor seviyelerle başlayan dolar, S&P'nin Türkiye'nin notunu yükseltmesi sonrasında yeni haftaya yatırımcısını üzecek bir düşüşle başlamıştı. 3,14 ile haftaya başlayan Kur ilerleyen saatlerde itibari ile yeniden yükselişe geçerek 3.17 seviyesinin üzerine çıktı.

İntegral Menkul Değerler konuya ilişkin sunduğu raporda Türk lirasındaki negatif ayrışmanın devam etmekte olduğunun altını çizerek, Türkiye’nin iç gündemindeki gerilimin seyrini koruması nedeni ile  TL varlıklar üzerinde baskı kurulduğunu ifade ediyor.

Rapora göre, yarın sonuçlanması beklenen ABD başkanlık seçimi nedeni ile piyasaların nabzının tutulduğu, bu sebeple kesin sonuçların açıklanmasına kadar geçen sürede piyasalardaki hareketliliğin devam devam edeceği belirtildi. ABD’de yapılan anket sonuçlarına Clinton'a dair beklentilerin yüksek oluşu, dolar açısından da pozitif düşünmeye sebebiyet veriyor. Başkanlık seçimi sonuçları ABD ile Türkiye arasındaki saat farkı nedeniyle 9 Kasım Çarşamba günü sabaha karşı öğrenilecek. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *