» 
 

Dolmuş ücretlerine ne kadar zam geldi? İşte yeni tarifeler

İstanbul'da dolmuş ücretlerine zam geldi. Kadıköy-Bostancı yeni zamlı ücretleri belirlendi. Gelen zam ile birlikte yeni tarifeye göre, Bostancı-Taksim, Kadıköy-Bostancı ve Kadıköy-Taksim arası zamlı ücretler ne kadar oldu?

Günde binlerce insan, İstanbul trafiği yükünü azaltmak amacıyla ya da koşullar nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Alınan son dakika bilgilerine göre, İstanbul içerisinde faaliyette olan dolmuşlarla yolculuk yapan vatandaşlara kötü haber geldi. Dolmuş ücretlerine zam yapılarak yeni tarifeler de netleşti. İstanbul'da Kadıköy-Bostancı hattı üzerinde çalışan taksi dolmuşlardaki yeni fiyat tarifleri 1 Aralık Perşembe günü itibari ile uygulamaya konulmuştu.

İstanbul-Kadıköy Taksi Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre, güncel fiyat listesini 1 Aralık öğleden sonra uygulamaya koyulduğunu belirtti. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte yeni tarifeye göre araçlarda indi bindi 2 liradan 2 lira 50 kuruşa yükseldi.

Ara duraklar arasında yolculuk yapanlar ise artık 2,5 lira değil 3 lira ücret ödemek zorundalar. Kadıköy-Bostancı arası 3 liradan 3 lira 25 kuruşa yükselirken, Bostancı-Taksim arası yolculuk ise 7 liradan 8 liraya yükseldi. Kadıköy ile Taksim arası yolculuk yapan ise 5,5 lira değil, 6,5 lira ücret ödeyecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *