» 
»
 

Dönüş yolunda olan tatilciler için TEM'de trafik çilesi başladı

Bayram tatilinin son iki gününe girilmesi ile İstanbul'a dönmek için yola çıkan vatandaşlar Kocaeli girişi itibari ile uzun araç kuyrukları oluşturmaya başladı. Dün akşam saati itibari ile başlayan yoğunluğun daha da artması bekleniyor...

Arife ve Cuma günününde eklenmesi ile 9 gün olan Ramazan bayramı tatilinin bitmesi ile tatilciler için dönüş yollarındaki trafik yoğunluklarıda başlamış oldu. Mesai günlerindeki trafik yoğunluğu ile bilinen İstanbul bu yoğunluktan en çok etkilenen şehirler arasında denebilir. Dün akşam saatleri itibari ile TEM otoyolunda bulunan Kocaeli geçişinden başlayan uzun araç kuyrukları araç içerisindeki sürücü ve yolculara sıcağında etkisi ile zor anlar yaşatıyor.

Tünellerde geçişin iki şerit üzerinden sağlanması rampalarda akışın yavaşlamasına neden olurken, zaman zamanda durma noktasına getiriyor. Dün akşam başlayan ancak an itibari ile hafiflemeyen bu yoğunluğun gecenin ilerleyen saatlerinde daha da artması beklenirken, yolun Ankara istikametine giden tarafında olan sakinlik de gözlerden kaçmıyor.

Gebze - İstanbul otoyolunda ve Osmangazi Köprüsü'nde ise trafik akışının normale döndüğü bilgisi alındı. Kocaeli gişerinde yaşanan trafik çilesinin ardından tatilciler, Gebze - Orhangazi - İzmir otobanından İstanbul yönüne ilerlemeye başladıklarında bir nebze olsun rahat nefes aldı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *