» 
»
 

DSİ borusu patlayınca üzerindeki motosikleti adeta yuttu

Muğla'nın Bodrum İlçesinde DSİ'ye ait su borusunun patlaması ile meydana gelen çukuru fark etmeyen seyir halindeki mototikletli, gömüldüğünü fark edince kendini kaldırıma atarak kurtardı. 25 bin lira değerindeki mototikleti ise çalışmalar sonucunda kurtarıldı.

Bodrum'da Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait olan boru patladı. Patlamanın ardından meydana gelen büyük çukura, üzerindeki mototiklet resmen gömüldü. Mototiklet sürücüsü kendini zor atarken, gömülen mototiklet ise uzun uğraşlar sonucunda çıkarıldı. Meydana gelen olay, Bodrum'un Bitez-Ortakent yolu üzerinde gerçekleşti. Yoldan geçen Ömer Değercan idaresindeki mototiklet bir anda patlamanın merkezinde kaldı. Aşağıya doğru gömülmeye başlayınca kendini kaldırıma atıp, gömülen mototikletini kurtarmaya çalıştı. Ancak çabaları sonuçsuz kaldı. Mototikletin arkasında seyir eden minibüs içerisindekiler ise itfaiye ekiplerine haber verdi. Daha sonrasında vatandaşların da yardımı ile mototiklet çevredeki vatandaşların uğraşları ile pikapla çekildi.

Olay sonrasında bölgeden akan su, alt kısımlarda bulunan evlerin bahçelerini ve sahil işletmelerinin depolarını doldurdu. Patlayan borudan dolayı cadde tamamen trafiğe kapatıldı. Olayın ardından meydana gelen 8 metre genişliğinde ve 3 metre derinliğindeki çukurda bulunan su ile boşaltıldı. Suyun tamamen boşaltılması ise yaklaşık 2 saat sürdü. Suyun boşaltılmasının ardından motor görüldü ve vinç yardımı ile 25 bin lira değeri olan mototiklet çıkarıldı. Ardından patlama bölgesinde bulunan iş makineleri ile MUSKİ ekipleri çalışma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *