» 
»
 

Düğün yapmayarak 156 yetimi giydirdiler

Hatay'da Suriyeli kadın öğretmen ile Hataylı bir erkek öğretmen düğün masrafı için ayırdıkları parayla 156 yetimi giydirdi. Çift sade bir nikah töreni yapmayı tercih etti.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde sade bir nikah töreni ile dünya evine giren 25 yaşındaki Suriyeli Ela Kavas ile 32 yaşındaki Hataylı Türkçe öğretmeni Mustafa Şanverdi, düğün için ayırdıkları parayla Suriyeli yetimlerin barındığı merkezde bulunan 156 yetime kıyafet yardımı yaptı. Evlenirken yanı başlarındaki yetimlere duyarsız kalmak istemediklerini dile getiren damat Şanverdi, "Bizim memlekette kardeşi vefat eden kişiler düğün yapmaz, sade bir nikah töreni yapar. Bizler de şehit olan Suriyelileri kardeşlerimiz bildik. Bu yüzden şu an düğün salonunda değil bir yetimhanedeyiz." şeklinde konuştu. Şanverdi düğüne harcayacakları parayla yetimleri sevindirdiklerini belirtti.

Gelin Ela Kavas ise 3 yıl önce İdlib'den geldiklerini belirterek mesleğini Suriyeli öğrenciler için açılan geçici eğitim merkezinde devam ettiğini, mutluluğu da Türkiye'de bulduğunu kaydetti. Annesini bombalı saldırıda kaybeden ve babası ve kardeşiyle Reyhanlı'ya sığınan Kavas, bu mutlu gününde annesinin yanında olamamasından üzüntü duyduğunu aktardı. Diğer beş kardeşinin de başka ülkelerde mülteci durumunda olduğunu belirten Ela Kavas, babası ve küçük kardeşiyle buruk bir sevinç yaşadığını, en mutlu günü de olsa oynamayı ve eğlenmeyi düşünmediğini ifade etti. Kavas " Yetimlerin gözlerinde gördüğüm sevinç gözyaşları bana en büyük düğün hediyesi oldu. Eşime anlayışından dolayı teşekkür ediyorum. En kısa zamanda Suriye’deki savaşın bitmesini ve memleketimi ziyaret etmeyi hayal ediyorum." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *