» 
 

Dul ve yetim 100 lira seyyanen zam ve 3.86 enflasyon farkı alacak

100 lira seyyanen zam ve enflasyon farkı SSK ve Bağ-Kur emeklileri için olduğu gibi eş ve çocukların aldığı maaşlara da yansıyacak. Milyonlarca emeklinin gözü bu ay alacakları zamlı maaşlarda.

Tüm SSK ve BağKur emekliler merakla Ocak 2016 maaşlarını bekliyor. Yeni maaşlarının ne kadar olacağını tam olarak hesaplayamayan emekliler bu ay zamlı maaşlarına kavuşacaklar. 100 lira seyyanen zam dul ve yetimler için de hisseleri oranında geçerli olacak.

Emekliler bu ay itibariyle 3.86 enflasyon zammı artı 100 lira seyyanen zam alacaklar. Heyecanla zamlı maaşlarını bekliyor. 17 Ocak itibariyle yatırılmaya başlanacak SSK ve Bağ- Kur emeklileri yeni maaşlarını heyecanla beklerken, zamlardan yararlanacak olan dul ve yetimler için zamlar nasıl yansıtılacak?

Enflasyon zammına ek olarak 100 liralık ekstra artışı alacak olan dul ve yetim maaşlarında eğer dul ya da yetimler maaştan %50 oranında yararlanıyorlarsa 50 lira alacaklar. 3.86’lık enflasyon farkının eklenmesinin ardından dosya bazında yansıyacak olan artış, maaştaki hisseleri oranında olacak ve bir emekli dosyasında 100 lira toplam artış yapılacak.

Dul ve yetime Temmuz zammı
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin eş ve çocukları, sigortalının vefatından sonra aldıkları maaşlarına Temmuz ayında bir zam daha alacaklar. İlk 6 ayda 0cak-Haziran arasında oluşacak enflasyon farkı Temmuz ayında dul ve yetimlere de yansıtılacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *