» 
»
 

Dünya 8 yaşındaki Alisa Teplyakova'yı konuşuyor

Küçük yaşına rağmen üniversiteye giriş sınavında başarı elde eden Rus kökenli Alisa Teplyakova (8) henüz hangi okula gideceğine karar vermedi. Detaylar haberimizde…

Rusya’nın başkenti Moskova'da yaşayan ve zekasıyla tüm dünyayı kendine hayran bırakan sekiz yaşındaki sekiz yaşındaki Alisa Teplyakova üniversiteye giriş sınavında büyük başarı elde etti. Küçük kız elde ettiği başarı puanıyla henüz sekiz yaşında olmasına karşın liseden mezun olarak üniversiteye gitme hakkı kazanmış oldu.

Yabancı haber ajanslarından alınan bilgilere göre kendisine hangi üniversitede okumak istediği sorulan Alisa'nın tercih sırasının ilk başında Moskova Delvet Üniversitesi (MGU) Psikoloji Fakültesi olduğu öğrenildi. Öte yandan Alisa'nın, ekoloji ve bioenformasyon gibi konulara da merak duyduğu ve nihai kararını vermediği ifade edildi.

Rusya’nın başkenti Moskova'da hayatlarına devam eden Teplyakov Ailesi'nin bütün çocukları evde eğitimlerine devam ediyorlar ve yedi kardeşin arasında küçük yaşlarına üniversiteye girmeye hak kazanan başka çocuklarda bulunuyor. Konuyla ilgili muhabirlere röportaj veren baba Yevgeni Teplyakov çocukların "süper zekalı" olmadıklarını sadece Sovyet geleneğine dayanan "sağlam bir eğitimden geçtiklerini" ifade etti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *