Dünya devi Apple sürücüsüz otomobil üreteceğini açıkladı

Uzun yıllardır yapay zeka ve sürücüsüz otomobil çalışmalarını sürdürdüğü bilinen Apple şirketinin üst düzey yöneticisi Tim Cook, otomobil üretimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Apple’ın üst düzey yöneticisi Tim Cook, merak edilen konu hakkında, çok önemli buldukları bir teknoloji olduğunu, yapay zeka konusundaki yaptıkları çalışmalarını en önemlisi olarak adlandırdıklarını ifade etti.

Apple şirketinin, 2014 yılında kurduğu 1.000 mühendis ekibiyle otomobil projesine başladığı biliniyor. Project Titan adı verilen çalışmanın en üst seviyesine 2016 yılında eski bir Apple çalışanı olan Bob Mansfield geçti. Mansfield, daha önce donanım mühendisliğinden başladığı şirkette Teknoloji Başkan Yardımcılığına kadar yükselirken, Apple'ın akıllı saati olan Apple Watch ve akıllı TV projelerinde görev aldı.

Apple, Nisan ayında Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Bürosundan üç adet sürücüsüz otomobili test için izin almış ve yollara koyulmuştu Sürüşüne başlanan bu otomobillerin fotoğrafları da bir süre sonra internette yerini almaya başlamıştı.

Tim Cook, bu projede ciddi bir değişim fırsatı yattığını, sürücüsüz otomobiller, elektrikli taşıtlar ve sürüş paylaşım gibi üç değişim vektörü, aynı anda hayatımızı değiştirebilecek ifadelerini kullandı. Şirketin sürücüsüz teknolojisiyle ne zaman piyasada olacağı konusunda da konuşan Cook, Ortaya koyulacak olan ürünün bakış açısıyla ne yapacağımızı söylememiz şu an için mümkün değil diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *