» 
»
 

Dünya Sağlık Örgütü uyardı! Yeniden kapanmalar başlayabilir

Koronavirüs Delta varyantı hakkında yeni açıklamalar yapan Dünya Sağlık Örgütü, delta haricinde yeni varyantların da çıkabileceğini açıkladı. Ayrıntılar haberimizde...

Dünyada ilk kez Hindistan’da görülen ve İngiltere’de yayılan koronavirüs Delta varyantı hızını arttırarark bulaşmaya devam ediyor. Tün dünyanın yakından takip ettiği ve varyantlarda ilgili önemli açıklamalarda bulunan Dünya Sağlık Örgütü, farklı varyantların ortaya çıkabileceğinin altını çizerek önümüzdeki süreçde tüm Dünya'da yeniden kapanmaların olabileceğini aktardı.

Geçtiğimiz yıl başlayan ve dünyayı derinden sarsan pandemi sürecini başlatan koronavirüs, farklı varyantlar ile bulaşma hızını artırarak yayılmaya devam ediyor. Yaklaşık 6 haftalık süre içerisinde Delta varyantı ABD vakalarının yüzde 10’unu, yeni vakaların ise yüzde 83’ünü oluşturuyor.

Delta varyantın aşı olanlara da bulaştığını belirten sağlık çalışanları, aşılanan kişilerin hastalığı daha kolay atlattığının belirtti. Dünya Sağlık Örgütü açıklamasında “Mevcut aşıların şiddetli COVID-19 ve Delta varyantına karşı hastaneye yatış riskinde 25 kat azalma sağlıyor.” İfadelerini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *