» 
 

Dünyaca ünlü İngiliz müzisyen George Michael hayatını kaybetti

53 yaşındaki dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı George Michael hayatını kaybetti. Ünlü şarkıcının ölüm haberini menajeri açıkladı.

1963 doğumlu ünlü şarkıcı ve söz yazarı George Michael, pazar günü Oxfordshire Goring kasabasında ikamet ettiği evinde hayatını kaybetti. Ünlü şarkıcı George Michael neden öldü henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da ölümünde şüpheli bir duruma rastlanmadığı belirtildi. İngiliz polisi sanatçının evine ambulansın 13.42'de ulaştığı bilgisini paylaştı.

Pop müzik denilince akla gelen ilk isimler arasında yer alan ve eski Wham! grubu üyesi ünlü şarkıcı Michael'ın en bilinen şarkıları arasında "Careless Whisper", " Kissing a fool", "Father figure" gibi şarkılar yer almaktadır. Söz yazarı, besteci ve şarkıcı George Michael, Grammy ve BRIT gibi sayısız ödül almış, tüüm albümleri İngiltere'de TOP 40 listelerinde ilk sıralarda yer almıştır.

Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou olan George Michael, ABD ve İngiltere müzik tarihinde şarkıları en çok hit olmuş müzisyenlerden biridir. 80'li yıllarda video kliplerin gelişmesinde ve MTV'nin kurulmasında en büyük rolü üstlenen ünlü müzisyen Video Vanguard ödülü de almıştır. Son dönemin ünlü isimleri Justin Timberlake, Roxette, Rick Astley, Enrique Iglesias, Ricky Martin, Ronan Keating, Spice Girls, ve Robbie Williams gibi şarkıcılara da büyük örnek teşkil eden Michael, 100 milyondan fazla satış rakamına ulaşmış ve iki albümü "Ölmeden Önce Dinlenmesi Gereken 1001 Albüm" arasında yer almıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *