» 
 

Dünyaca ünlü yıldız Beyonce Türkiye için söyledi

Ülkemizde yaşanan darbe girişimi ile ortalığın karıştığı anlara ve şehitlerimize oldukça duyarlı davranan dünya yıldızı Beyonce, geçtiğimiz günün gecesinde Amsterdam'da sahne aldı.

Ülkemizde geçtiğimiz gece yaşanan darbe girişimi ve darbe girişimi nedeni ile çıkan olaylarda Türkiye genelinde, 90 kişinin şehit olduğu, bin 154 kişinin yaralandığı bildirildi. Yaşanan bu girişime ve şehitlerimize duyarlı davranan Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu Beyonce önceki gece Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da sahne aldı.

 Amsterdam'da almış olduğu sahne konserinde şarkılarına başlamadan önce; bu şarkı Türkiye’de kaybedilen tüm hayatlara, diye Türkiye'yi anarak ve büyük alkışlar eşliğinde başladı. Ünlü yıldız Beyonce konserini kaçırmak istemeyen ve izlemeye gelenler arasında Galatasaray’ın Hollandalı gözde yıldızı Wesley Sneijder’in güzel eşi Yolanthe Cabau'da vardı.

Beyonce Kimdir? Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu olan Beyonce Giselle Knowles-Carter, Houston, Teksas'ta doğup büyümüştür. Çocukken çeşitli şarkı ve dans yarışmalarında performansını göstemiştir. 1990'ların sonunda ise, R&B kız grubu Destiny's Child'ın solisti olarak ün kazanmıştır. Babası'nın Mathew Knowles'un menajerliğini yaptığı grup, dünyada satışı yapılan tüm zamanların en çok satan kız gruplarından birisi oldu. Grubun müziğe geçici süreliğine ara verdiği bir dönemde Beyoncé, ilk solo albümü olan Dangerously in Love'ı 2003 yılında yayımladı. Crazy in Love ve Baby Boy isimli single'larına da yer veren albüm yaklaşık 11 milyon kopya sattı ve de tam tamına beş Grammy Ödülü kazandı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *