» 
»
 

Dünyanın en kilolu kadını Eman Ahmed hayatını kaybetti

Dünyanın en kilolu kadını olan Eman Ahmed, yaşanan komplikasyonlar nedeniyle yaşamını yitirdi. Son günlerde durumu kötüleşen Eman'ın kalp yetmezliği ve böbrek işlev bozukluğu rahatsızlığı vardı.

20 ayrı doktorun müşadesi altında olan 37 yaşındaki dünyayın en kilolu kadını Eman Ahmed'in tedavi boyunca fiziksel ve duygusal süreci iyi gidiyordu. 500 kilodan 300 kiloya düşmeyi başaran Eman Ahmed'in son günlerde kilolarına bağlı olarak kalp sorunları ve böbrek yetmezliği problemleri onu kötüye sürüklemişti.

Burjeel Hastanesi'nin Tıbbi Direktör Yardımcısı Dr. Nahed Halawa, Eman Ahmed'in durumunun iyi gittiğini ancak vücudunda ciddi enfeksiyonlara neden olan bir septik şok yaşadığını, ardından 24 saat içerisinde durumunun kötüleşmeye başladığını belirtti. Problemlerin ardından Eman Ahmed'in saat 04.35'te hayata veda ettiğini ifade etti.

OBEZİTELERİN HAYATI BELGESEL OLDU

Obezite hastası olan ve aşırı kiloları nedeni ile hayattan kendini soyutlamış ve adeta ölümü bekleyen kişiler, Obezite Cerrahisi Uzmanı Dr. Younan Nowzaradan'ın tedavi yöntemleri ile yeniden hayata kavuşuyor. 13 hastanın hayatına dokunan programda, obezite hastaları Teksas'a giderek Dr. Nowzaradan'a muayene oluyor.

Doktorun muayenesinin ardından hastalara, gerek hastanede gerekse evlerinde diyet programı uygulanıyor. Hastanın belirli bir kiloya ve sağlığa kavuşmasının ardınan mide küçültme ameliyatı yapılıyor. Şimdiye kadar çok sayıda kişinin başvurduğu, obezitelerin hayatına dokunan program izlenme rekorları kırıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *