» 
»
 

Dünyanın en şişman genci 3 yılda 400 kilo vererek rekor kırdı

2013 yılında henüz 17 yaşında olmasına rağmen 610 kiloya ulaşan Khaled el Shaeri, sağlığı tehlike altına girince özel bir diyet programına sokularak 3 yılda tam 400 kilo verdi...

Dünyanın en şişman genci olma ünvanını elinde tutan Suudi Arabistanlı Khaled el Shaeri ünvanını devretmek için yoğun bir diyet programına girdi. 3 yıl önce 17 yaşında olasına rağmen 610 kilo ağırlığında olan genç adam tedavi görmek için ABD’den getirilen özel bir vinç ve taşıma operasyonu için görevli 30 tıp personeli ve özel eğitimli kurtarma çalışanları ile hastaneye götürülmüştü.

Bugün 20 yaşında olan Khaled el Shaeri 3 yılda yaklaşık 400 kilo verdi. Artık kimseye ihtiyaç duymadan kendi ayakları üzerinde durmayı başarabilen Shaeri, yeni görüntüsünden çok memnun olduğunu belirterek dünyanın en büyük kaybedeni olmaktan ötürü duyduğu mutluluğu ifade etti.

Khaled el Shaeri hikayesinin Sudi Arabistan'da obezite ile mücadele konusunda başka hastalara da ilhan kaynağı olacağı umud ediliyor. 2013 yılında yapılan araştırmalar gösteriyorki krallığın nüfusunun % 30'u obez.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *