Dünyanın en tuhaf telefonu Light Phone ön satışta

Modern ve büyük akıllı telefonların tam tersine ufak tasarımı ve basit kullanımıyla dikkatleri üzerinde toplaması beklenen “Light Phone” ABD'de ön siparişe sunulduğu belirtildi.

Kredi kartı büyüklüğündeki “Light Phone”un, 2015’yılı içinde Kickstarter tarafından kısa bir zaman dilimi içerisinde yeterli fon desteğini sağladıktan sonra kullanıcılara ilk tasarım ürünleri gönderilmişti. ABD'de satış fiyatı 150 dolar olarak duyurulan ve iki adet renk seçeneği sunan (siyah/beyaz) telefon ABD’de, kendi sayfası üzerinden ön sipariş sistemiyle satışa açıldı. Bu minik telefonla sadece görüşme yapılabilecek. Bunun dışında mesajlaşma yada e-posta gibi uygulamalar kullanılamıyor.

Telefonun teknik özelliklerine hızlı bir bakış yapacak olursak; dokuz kişiye kadar hafızaya kaydedebileceğiniz numaralar, arama geldiğinde sadece en yakınınızdakileri tanıyabileceğiniz anlamına geliyor. Telefonda kişi listesini oluşturmak gerekiyor ve bunu için de telefonla birlikte gönderilen programı kullanıp listeyi bilgisayarınızdan oluşturmanız gerekiyor.

Tek sim kart girişi olan Light Phone micro usb üzerinden şarj edilebiliyor. OLED ekrana sahip bu telefonda Qualcomm 8208 işlemci kullanılıyor. Telefonun ağırlığı ise 38,5 gram ve kredi kartı büyüklüğünde diyebiliriz. Bekleme süresi 2-4 gün belirtilmiş ve 45-90 dakika arası konuşma süresi sunan telefon 2G üzerinden görüşmeleri destekliyor. ABD'de ön satışa sunulan Light Phone'un diğer ülkelerde ve Türkiye'de na zaman satışa sunulacağı ise merak konusu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *