» 
»
 

Düsseldorf Havaalanı’nda sıcak saatler! 14 Türk yolcu sorguya alındı

Türkiye - Almanya seyahatinde bulunan 14 kişilik sporcu kafilesi Düsseldorf Havaalanı’nda Alman polisi tarafından sorguya alındı. Sorgulama neticesinde bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere, Ankara'dan yola çıkan sporculardan oluşan 14 kişilik kafilenin Düsseldorf Havaalanı'nda saatlerdir bekletildiği öğrenildi. İddialara göre grup içerisinde ki T.Ö. adlı kişi, Almanya'ya yasa dışı yollardan insan sokmaya çalışmış ve bu nedenle de göz altına alınmıştı. T.Ö.’nün hakim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

Karate turnuvası için gelmişler…

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu "hususi pasaport" sahibi yolcuların bir karate turnuvası için Almanya'ya geldikleri belirtilirken, polis tarafından tercüman aracılığıyla ifadelerinin alındığı kaydedildi.

Bir süre Türk yetkililerde görüşmesine izin verilmediği öğrenilen 14 kişinin işlemleri bittiğinde ancak görüşme yapabilecekleri ve sorgulanmalarının sabah saatlerine kadar sürmesinin beklendiği ancak Türk yetkililerin sürekli olarak Alman polisi ile irtibat halinde olduğu ifade edildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *