Farkonda
Farkonda
» 
»
 

Düzce merkezli 8 ilde FETÖ'ye yönelik operasyon

Düzce merkezli 8 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yapılan operasyonlarda 13 kişi tutuklandı. Konya'da yapılan operasyonlarda 13 infaz koruma memuru, Bursa'da ise 12 kişi gözaltına alındı.

Düzce merkezli 8 ilde FETÖ'ye yönelik yapılan operasyonlarda 13 kişi tutuklandı. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Düzce merkezli olmak üzere, Balıkesir, İstanbuk, Çankırı, İzmir, Ankara, Edirne ve Şanlıurfa illerinde ve Akcakoca ilçesinde FETÖ'ye yönelik operasyonlar yapıldı. Düzenlenen operasyonlarda örgütün sözde Düzce bölge sorumluları, bayan bölge sorumluları ve talebe sorumlularının da bulunduğu toplamda 13 kişi gözaltına alındı.

Konya ve Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda 13 infaz koruma memuru gözaltına alındı. Alınan bilgilere göre Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ soruşturmasında Konya merkezli Ankara'da belirlenen farklı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonlarda, FETÖ ile bağlantısı olduğu gerekçesi ile 13 infaz koruma memuru gözaltına alındı.

Bursa'da FETÖ'ye yönelik yapılan operasyonlarda, Karacabey İlçesindeki soruşturma kapsamında belirlenen 12 adrese operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda Münire K., Ayşe S., Gonca Y., Züleyha A., Yurdanur U., Handan S., Hülya Ü., Hatun A., Özen Ü. K., Yalçın K., ve İhsan A. terör örgütüne üye olmak suçlamaları ile gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerden Handan S., Hülya Ü., Ayşe G., Hatun A., İhsan A., Özen Ü. K., Yalçın K. adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Diğerlerinin ise sorgulamaları sürüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *