» 
»
 

Düzce'de şalvarlarıyla rafting yapan 80'lik macera tutkunları...

Düzce'nin Cumayeri İlçesi'nin Dokuzdeğirmen Köyü'nde 15 senedir rafting yapan ihtiyar delikanlılar, gençlere taş çıkarttılar. Melen Çayı'nda rafting yapan adrenalin ve macera tutkunlarını izleyenler hayrete düştü...

Düzce Cumayeri Dokuzdeğirmen Köyü'nde hafta sonu yüzlerce kişi rafting yapmak için Melen Çayı'nın azgın sularına kendilerini bırakıyorlar. Senelerdir rafting yapmak isteyen turistleri ağırlayan Dokurdeğirmen Köyü, turistlerin ilgi odağı olmuş durumda. Yaklaşık 15 kilometrelik parkurda azgın sulara kendisini bırakan adrenalin tutkunları macerayı ve eğlenceyi zirvede yaşıyorlar. Dokuzdeğirmen Köyü'nün sakinleri de rafting yapmaya bayılıyorlar. Tahminen 15 senedir rafting yapan köy sakinleri 80'ine merdiven dayasalar bile eğlencelerinden ektik kalmıyorlar. Yine bir araya gelen rafting tutkunlarından Emine Kartal, 78 yaşındaki İsmet Sezgin 78 yaşında, 82 yaşındaki Şaban Keskin, 60 yaşındaki Gönül Tepe ve 75 yaşındaki Bayram Özen sabahın erken saatlerinde rafting yapacakları Melenci Rafting tesislerine geldiler. Onları görenler büyük bir keyfle izlediler. Beyaz sakallarıyla 80'lik dedeler, şalvarlarıyla nineler rafting yaparken çok keyf aldılar.

Rafting yapmadan önce sorular yöneltilen 60 yaşındaki Gönül Tepe "Havaların yağışlı olmasından dolayı iş, güç yapamadım. Raftingden sonra fasulye dikmeye gideceğim" dedi. 80 yaşındaki Emine Kartal ise "Buradan gidince iş çok bende biber dikeceğim" yanıtını verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *