e-okul üzerinden 54 ay ve üzeri çocuklar otomatik kaydedilecek

2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle MEB, 54 ay ve üzeri çocukları otomatik olarak e-okul üzerinden sisteme kaydedecek.

Her çocuğun en az bir yıl okul öncesi eğitim almasını hedefleyen MEB, 2017-2019 yılları arasını kapsayan Orta Vadeli Program kapsamında okul öncesi eğitim 2019 yılına kadar zorunlu hale getirecek. Milli Eğitim Bakanlığı konuya ilişkin yazıyı illere gönderdi. Eylül ayı sonu itibariyle 54 ayını tamamlayan çocukların zorunlu eğitime geçiş ile okul öncesi eğitimden faydalanabilmeleri için gerekli çalışmalar başlatıldı.

81 ilde ilkokul birinci sınıf ve okul öncesi eğitime kaydı yapılacak çocukların okullarının belirlenmesini isteyen MEB, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden edindiği verileri e-okul sistemine aldı. Bir yerleşim yerinde bulunan 54 ay ve üzeri çocukların listeleri ise il ve ilçelerde ilan edildi.

 

E-okul sistemi üzerine otomatik olarak kaydı yapılarak okul öncesi eğitim kurumlarına (anaokullarına) adres bilgilerine göre yerleştirilecek çocukların ilkokullardaki gibi belli şartlara bağlı nakil sınırlaması bulunmuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *