E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile karne notları yakın takipte

MEB'in en önemli interaktif servislerinden biri olan E-Okul Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencinizin ders notlarını ve karne puan ortalamalarını takip edebilirsiniz. Online servis karnelerin yaklaştığı bu günlerde çok yoğun kullanılıyor.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi hem web üzerinden hem de mobil uygulama öğrenci takibini kolaylaştırıyor. E-Okul VBS olarak adlandırılan bu uygulamalar Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi uygulamasıdır ve öğrenci velileri tarafından kullanılabilmektedir. E-okul sistemiyle her şey daha kolay... Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2007 yılında başlattığı ve her yıl biraz daha geliştirerek hem teknoloji hem interaktivite ve hem de mobil platform desteğini arttırdığı e-okul veli bilgilendirme sistemi her velinin en önemli bilgi ve takip kaynağı olarak hayatımızın en önemli platformu haline gelmeyi başardı.

İlk-Orta ve Lise eğitimine devam eden çocukların, takipsizlik, ders, puan, ödev, sınav, sınav sonucu, öğretmen bilgi notları vb. tüm bilgi ve ilerleyişini takip edebildiğimiz MEB E-Okul VBS yenilenmiş arayüzü, tüm mobil platformlar için hazırlanmış uygulamaları ve interaktif bilgilenirme servisleriyle büyük bir kolaylık sağlıyor. Özellikle öğrencilerin ders notlarını ve sınav sonuçlarını E-Okul SMS servisiyle anlık olarak takip edebilmek, her veli için büyük bir avantaj olarak dikkat çekiyor. Çocuklarının geleceğini sağlam temeller üzerine kurmak ve onları en iyi şekilde yetiştirebilmek için elinden gelen tüm gayreti gösteren anne babalar bugünün tüm teknolojik imkanları bir araya getirilerek basit, kullanışlı, hızlı ve sürekli canlı tutulan bir servis üzerinden çocuğunu takip edebilmenin de avantajını yaşıyor.

MEB E-Okul Giriş ve Şifre İşlemleri: Geçmiş dönemlerde bazı tarayıcılarda giriş sorunlarının yaşandığı e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş işlemleri yeni düzenlemelerle artık her platformdan sorunsuzca gerçekleştirilebiliyor. Sisteme giren veliler çocuğuyla ilgili tüm eğitim-öğrenim bilgilerine online olarak ulaşabiliyor ve öğretmen-okul-öğrenci-aile iletişimi bu sistem sayesinde çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

E-Okul VBS Mobil Uygulamalar: Milli Eğitim Bakanlığı elektronik okul veli bilgilendirme sistemi için bakanlık tarafından hazırlanmış olan Android ve Iphone platformlarına yönelik uygulamalar da akıllı telefonlara yüklenerek yine şifre ile giriş yapılıp mobil platformun hızlılığı ve pratikliği de e-okul sisteminde kullanılmış oluyor.


e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılında başlatılmış dev bir proje!

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş: Öğrencinin T.C. Kimlik no ve öğrenci no ile giriş yapılabilen bu alan aileler tarafından rahat bir şekilde kullanılıyor. Aileler sistemde yer alan bilgilendirme SMS sistemine abone olarak da her girilen önemli bilgiye telefonu üzerinden ulaşabiliyor. Öğrencilerin sınav notları, devamsızlık vb. bilgileri SMS sistemi ile velilere aktarılabiliyor.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Girişi: Bu sistem de öğretmenler ve okullar tarafından kullanılıyor ve öğrencilerle ilgili okul tarafına ait tüm önemil bilgiler öğrenci velisi ile iletişimi güçlendirmek adına kayıt altında tutuluyor. Sistemin çok geniş bir şekilde tasarlanmış olması ve her platformdan ulaşılabiliyor olması yaygınlaşma açısından da büyük önem taşıyor.

E-Okul VBS ve Okul Yönetim Sistemi sayesinde teknolojinin tüm imkanları kullanılmış ve zaman-mekan kavramı dışına çıkılarak çağdaş normlarda öğretmenler-okullar-öğrenciler-aileler arasında iletişim köprüsü kurulmuş oluyor. Öğretmenlerin ayrı, okul yönetimlerinin ayrı öğrencilerin ayrı giriş imkanı bulduğu ve kendi erişim seviyesine göre bilgilere erişebildiği bu sistem eskiden çok zor olan ders notları takibi, raporlu devamsızlık, raporsuz devamsızlık, özür durumu, ödev ve performans durumu gibi öğrencilik hayatı boyunca çocuklarımız için sürekli takip etmemiz gereken bilgileri parmaklarımızın ucuna taşımış oluyoruz.

E-OKUL-MEB.GOV.TR adresinden yayınlanan portal üzerinden giriş yapılabilen ve aynı zamanda mobil uygulamalarla da kullanılabilen veli bilgilendirme sistemi için herhangi bir teknik bilgiye sahip olmak gerekmiyor. Siz de çocuğunuzun eğitim hayatının yakın takibi için bu servisi etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *