E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi özellikleri hakkında detaylı bilgiler

Eğitim öğretim dönemi boyunca hem Öğretmenlere hem velilere hem de öğrencilere büyük bir kolay sağlayan E-Okul veli bilgilendirme sistemi nasıl kullanılıyor? Detaylar haberde…

Gelişen teknoloji ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul bilgi sisteminde gün geçtikçe güncellemeler yapılmaktadır. İlk başta proje kapsamında oluşturulan E-Okul sistemi öğrencilere, öğretmenlere ve velilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Geliştiriren E-Okul sistemi sayesinde eskiden çocuklarının eğitim öğretim döneminden veli toplantısında ya da öğretmenlerin hususi olarak çağırmasında bilgi sahibi olan veliler, şimdi istedikleri zaman çocuklarının okul başarısını, devamsızlık bilgisini E-Okul Veli Bilgilendirme sistemine giriş yaparak öğrenebiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde tüm okul bilgilerine veliler ulaşabiliyor. Günlük hayat yorgunluğu, iş hayatı gibi yoğun bir temponun içerisinde olan anne-babalar sık sık okulu ziyaret edemeyebilir. Bu nedenle rutin kontrolleri yapmak, çocuğunun eğitim dönemi boyunca sorumluklarından aldığı notlarını, okula gidip gitmediği devamsızlık bilgisini ve hatta okul yöneticileri ile öğretmenlerin duyurularına da sistem üzerinden ulaşabiliyor.

E-Okul sistemine ayrı ayrı velilere, öğretmenlere ve öğrencilere giriş sunulmuştur. Öğretmenler E-Okul Yönetim Bilgi Sistemine Giriş ile öğrencilerin proje ödevi notlarını, sözlü ve yazılı sınav notlarını, öğrencinin devamsızlık bilgisini kolaylıkla sağlayabiliyor. Veliler ise Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yaparak, öğrencinin devamsızlık durumu, ödev ve sınav tarihleri ile öğrencinin notlarına kolaylıkla ulaşabiliyor. Öte yandan E-Okul sistemini cep telefonundan takip etmek isteyenler için de iOs ve Android uygulaması ile sistem masaüstünden cebe kadar geliştirilmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *