Farkonda
Farkonda
» 
»
 

Efsane futbolcu Rıdvan Dilmen'in acı kaybı

Türk Futbolunun ve Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Rıdvan Dilmen, annesi Makbule Dilmen’i kaybetti.

Türk futbol tarihinin ve Fenerbahçe'nin önemli isimlerinden biri olan efsane futbolcu Rıdvan Dilmen'in 80 yaşındaki annesi Makbule Dilmen, yoğun bakım ünitesinde verdiği yaşam mücadelesine dün yenik düştü. Makbule Dilmen'in cenazesi bugün memleketi Aydın'ın Nazilli İlçesinde toprağa verilecek.

41 yıl öncesi babasını kaybeden Rıdvan Dilmen, annesinin ailenin direği, her annenin değerli olduğunu ve annelerin önemli varlıklar olduğunu dile getirdi. Dilmen, annesinin anneden çok arkadaş gibi olduğunu belirterek, "Bütün annelerin ellerinden öperim, saygılar sunarım. Hastanemiz de sağ olsun çok ilgilendi. Allah'ın takdiri tabii, 5 dakika önce 5 dakika sonra olmuyor. Çok özleyeceğiz annemi" dedi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Zafer Sınık da Döndü Makbule Dilmen'in solunum problemi dolayısı ile yoğun bakımda tedavi altında olduğunu vurguladı. Makbule Dilmen'in dün saat 16:30'da kalbinin durduğunu ve ardından yeniden canlandırma işlemi yapıldığını, ancak tüm çabalara rağmen Makbule Dilmen'in tedaviye yanıt vermediğini söyledi. Bu nedenle saat 17:15'te Makbule Dilmen'i kaybettiklerini belirterek, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilediğini ifade etti.

Döndü Makbule Dilmen'in cenazesinin, 22 Aralık Perşembe (bugün) memleketi Aydın'ın Nazilli ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

Haberakar ailesi olarak merhumeye Allah’tan Rahmet; başta Rıdvan Dilmen olmak üzere kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *