» 
»
 

Ege Denizi beşik gibi sallandı! 5.1 büyüklüğünde deprem

Yunanistan'ın Kefalos Adası açıklarında meydana gelen depremin merkez üssü, Datça'nın karşısında bulunuyor. En az 100 kilometre derinlikte 5.1 büyüklüğünde sarsıntının meydana geldiği belirtiliyor.

Ege Denizi'ndeki Yunanistan'ın Kefalos Adası açıklarında deprem meydana geldi. Datça'nın karşısında yer alan bölgede saat 09.03 sıralarında gerçekleşen depremin büyüklüğü AFAD'a göre 5.1, ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi verilerine göre ise depremin büyüklüğü 5.4 olarak belirlendi.

Datça'nın karşısında bulunan Yunanistan'ın Kefalos Adası açıklarında gerçekleşen depremin, yerin 127 kilometre altında gerçekleştiği belirtildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre ise, derinliğin 108 kilometre olarak belirlendiği bildirildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 09.03'te Datça açıklarında meydana gelen sarsıntının büyüklüğü 5.1 olarak tespit edildi. Öte yandan 37 kilometre derinlikte sarsıntının gerçekleştiği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *